Aktualitet

Krishtlindje dhe COVID, rritet numri i emigrantëve që u futën në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 25/12/20 |
Opi Nion

Dita e Krishtlindjes ka bërë që të rritet numri i emigrantëve që janë futur në Shqipëri.

Mësohet se ditën e djeshme në vendin tonë kanë hyrë përmes pikës kufitare të Kapshticës 1024 persona dhe 271 automjete.

Kjo shifër është sa 2-fishi i numrit të personave që kanë hyrë në vend përmes kësaj pike kufitare në një ditë të zakonshme.

Ndërkohë në Qafë-Thanë kanë hyrë 1849 persona ndërsa kanë dalë 1821 të tjerë. Numri i lartë i emigrantëve që janë futur në vendin tonë shton rrezikun e përhapjes së COVID-19./Opinion.al

Pas