Aktualitet

KQZ miraton fletën e votimit, kandidatët identifikohen me emra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 01/04/21 |
Opi Nion

Është miratuar fleta e votimit për zgjedhjet elektorale të 25 prillit.

Bëhet me dije se KQZ ka rrëzuar kërkesën e Partisë Socialiste, teksa në fletën e votimit kandidatët për deputet do të jenë të identifikuar me emra dhe jo me numra.

“Kandidatët do të identifikohen me emër, fonti i fletës së votimit do të jetë ndryshe për çdo qark”, tha Celibashi.

Kujtojmë se Partia Socialiste kishte propozuar pranë KQZ, kërkesën që kandidatët në fletët e votimit të identifikohen me numra, e jo me emër e mbiemër./Opinion.al

Pas