Aktualitet

KPA konfirmon në detyrë drejtuesin e prokurorisë së Krujës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:33 - 21/09/21 |
Opi Nion

Komisioni i Posatçëm i Apelimit ka konfirmuar ditën e sotme në detyrë drejtuesin e prokurorisë së Kujës, Petrit Çano.

Bëhet me dije se vendimi për  Petrit Çano ishte lënie në fuqi.

Nga ana tjetër kujtojmë se Kreu i Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano u përball me dyshimet për mungesë burimesh financiare në dy vite si dhe me një denoncim nga publiku. Këtë të fundit Çano e konsideroi të pavërtetë./Opinion.al

Pas