Kryesore

Kostot e Foltores e Kuvendit të Berishës/Komisioni i Rithemelimit: Basha shpifi  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:32 - 13/12/21 |
Opi Nion

Në mediat e vendit po qarkullojnë lajme lidhur me misterin e financimit të “Foltoreve” të Berishës dhe Kuvendit Kombëtar të mbajtur dy ditë më parë.

Ditën e sotme ka ardhur edhe reagimi i Komisionit të Rithemelimit të PD (strukturë e dalë nga Kuvendi i 11 dhjetorit), që deklaron se deputeti Basha, nën panikun e shkarkimit, ka shpërndarë në media shpifje për kostot e Foltores dhe Kuvendit.

Ndër të tjera në deklaratë thuhet se kostot reale të Foltores dhe Kuvendit do të publikohen brenda pak ditësh, ndërsa thotë se zëdhënësi i Bashës duhet t’i argumentojë shpifjet para gjykatës

Nen panikun e shkarkimit, deputeti Basha ka shperndare sot ne mediat e paguara nga Edi Rama permes zedhenesve te tij shpifje te perseritura per gjoja kostot e Foltores dhe Kuvendit Kombetar te PD.

Se pari, ritheksojme se keto shifra mund te jene reale vetem per eventet qe kane organizuar tash sa vjet njerez afer Lulzim Bashes kur rrjepin financat e PD por ato nuk kane asnje lidhje me realitetin, tregun dhe aq me pak me kostot reale te Foltores dhe Kuvendit te cilat do publikohen me transparence te plote brenda pak ditesh.

Per ta bere transparencen jo vetem mediatike por edhe ligjore, Foltorja do ta ftoje zedhenesin e deputetit Basha t’i argumentoje shpifjet e tij para gjykates!”-deklaron Komisioni i Rithemelimit të PD./Opinion.al

Pas