Rajoni

Kosovë/ Ulet numri i personave të infektuar me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:27 - 18/07/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shënuar shtatë raste të reja me COVID-19 nga 2.202 teste të kryera, teksa nuk janë regjistruar viktima.

Në 24 orët e fundit janë shëruar dy pacientë, ndërsa rastet aktive janë 103.

Sipas të dhënave, që prej marsit të vitit 2020 e deri më 18 korrik 2021, Kosova ka regjistruar 107.903 raste me koronavirus. Prej tyre, 2.264 pacientë kanë humbur jetën dhe 105.536 janë shëruar./ Opinion.al

Pas