Sport

Kosovë-Shqipëri, kush janë formacionet?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:41 - 13/11/15 |
b.f

Kosova dhe Shqipëria pritet ta nisin ndeshjen me të njëjtën skemë 4-2-3-1, ku De Biasi pritet të kryejë eksperimente të shumta. Në sulm do të jenë Armando Sadiku, i cili e nis si titullar ndeshjen dhe Shkëlzen Gashi. Në mbrojtje do të rreshtohen Xhimshiti, Cana, Ajeti, Aliji. Në mesfushë do të jenë Xhaka, Basha, Memushaj, Roshi. Ndërsa në portë i përhershmi Etrit Berisha. Kosova do të ketë në portë Saimir Ujkanin. Në mbrojtje Përdedaj, I. Berisha, Pnishi, Paçarada, Sadiku. Në mesfushë Zejnullahu, Brahimi, Halimi, Besart Berisha dhe në sulm Bersant Celina lojtari 19-vjeçar i Mancester Cityt. Në kampin e kombëtarës së Shqipërisë do të mungojë Bekim Balaj I dëmtuar dhe Amir Abrashi për gjendje gripale.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas