Kryesore

Kosovë/ Regjistrohen 35 raste të reja dhe asnjë viktimë nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:14 - 12/10/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë 35 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Rastet e reja kanë ardhur pas analizimit të 2.193 testime në të gjithë vendin. Nga ana tjetër nuk është regjistruar asnjë viktimë sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Autoritet shëndetësore raportojnë se 79 qytetarë janë shëruar në 24 orë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 156.412 persona.

Që nga fillimit i procesit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.468.152 doza të vaksinës./Opinion.al

Pas