Kryesore

Kosovë, asnjë viktimë nga COVID-19, regjistrohen 4 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:31 - 28/06/21 |
Opi Nion

Kosova nuk ka regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se po gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 4 raste të reja me koronavirus pas kryerjes së 1.386 testimeve.

Po ashtu bëhet me dije se më 28 qershor janë shëruar 5 pacientë nga COVID-19, ndërsa raste aktive janë 170.

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në Kosovë arrin në 107,743 të infektuar, i viktimave 2,258 dhe i të shëruarve në 105.315./Opinion.al

Pas