Kryesore

Kosovë, 7 viktima dhe mbi 170 raste me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 21/09/21 |
Opi Nion

Autoritetet Shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 7 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 170 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë bën me dije gjithashtu  janë shëruar edhe 1,434 pacientë nga koronavirusi, ndërsa aktualisht, raste aktive janë 7,635.

Deri të martën, në Kosovë janë dhënë mbi 1.1 milion vaksina, ndërsa mbi 453,000 qytetarë janë vaksinuar plotësisht./Opinion.al

Pas