Kryesore

Kosovë/ 7 viktima dhe 270 raste me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:15 - 26/12/20 |
Opi Nion

Kosova ka raportuar në 24 orët e fundit 7 viktima dhe 270 raste të reja me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHP) tha se tre viktima u konfirmuan në Prishtinë dhe nga një në Gjilan, Kamenicë, Klinë dhe Novobërdë.

Sipas IKSHPK-së, rastet e reja rezultuan nga testimi i 1,003 testeve. Po ashtu, sot u raportua edhe për 478 pacientë të shëruar.

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë arrin në 50,405.

Prej tyre, 1,305 pacientë kanë vdekur dhe 39,134 janë shëruar. Raste aktive aktualisht janë 9,966.

Pas