Rajoni

Kosovë/ 6 viktima dhe 1283 raste me COVIDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:22 - 06/02/22 |
Opi Nion

24 orët e fundit kanë shënuar shifra të larta infektimesh dhe viktimash në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë njofton se kanë ndërruar jetë 6 qytetarë, ndërsa nga testimet e kryera janë zbuluar 1283 të prekur të rinj me koronavirus.

Prishtina mbetet qyteti me numrin më të madh të rasteve të të infektuarve ndërsa në të gjithë vendin janë rreth 27 qytetarë aktivë me Covid 19.  Ndërkohë në 24 orët e fundit autoritetet njoftojnë për rreth 1200 doza të administruara të vaksinës anti-covid.

Interes nga qytetarët ka edhe për dozën e tretë imunizuese ndërsa numri i atyre që kanë marrë tre injeksione është mbi 88 mijë persona.

Pas