Aktualitet

Kosovë/18 raste të reja të infektimeve nga Covid, nuk ka asnjë viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 21/10/21 |
el ida

Kosova ka shënuar në 24 orët e fundit 18 raste të reja të infektimeve nga Covid 19 në 2.355 testime të kryera. Sërish nuk janë regjistruar viktima, ndërkohë që në vend janë ende  510 persona aktivë.

Që nga shpërthimi i pandemisë në mars të vitit 2020, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar mbi 160.000 raste të infektimit dhe 2.974 viktima./Opinion.al

Pas