Rajoni

Kosovë/ 13 të infektuar dhe asnjë viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 28/12/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës njoftoi se më 28 dhjetor janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus pas testimit të 2,628 tamponëve. Fatmirësisht në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Po në këtë hark kohor gjashtë pacientë janë shëruar, ndërsa Kosova numëron 350 raste aktive.

Sa i përket vaksinimit, në 24 orët paraprake janë administruar 967 doza të vaksinës.

Deri më tani, në Kosovë me dy doza të vaksinës janë imunizuar 780,596 persona./Opinion.al

Pas