Rajoni

Kosovë, 125 persona të infektuar me koronavirus


               Publikuar në : 21:11 - 01/04/20 |
Opi Nion

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar sot 13 raste të reja të prekura me koronavirus.

“Rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim në Prishtinë dhe 1 me vendbanim në Gjakovë”, është në njoftim.

Aty po ashtu është thënë se të mërkurën është bërë i ditur lajmi për shërimin e katër personave nga sëmundja Covid-19, që shkakton koronavirusi.

Deri më tani në Kosovë është raportuar për 125 persona të prekur dhe një të vdekur me koronavirus.

Autoritetet në Kosovë kanë shpallur gjendje emergjente për shëndetin publik, me qëllim të parandalimit të përhapjes së kësaj sëmundjeje.

 

 

Pas