Kryesore

Kosovë, 1 viktimë dhe 22 raste me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 27/10/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Kosovë  kanë bërë me dije se në 24 oërët e fundit vetëm një person ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19.

Po ashtu njoftohet se janë regjistruar edhe 22 raste të reja pas testimit të 2.095 mostrave në laboratorët publikë dhe privatë.

Gjatë 24 orëve janë shëruar edhe 20 pacientë, ndërsa raste aktive janë 428.

Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para të infektimit, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar mbi 160.000 pacientë me këtë virus.Prej tyre 2.976 kanë vdekur./Opinion.al

Pas