Kryesore

Kosova regjistron 21 viktima dhe mbi 1 200 raste të reja me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:22 - 04/09/21 |
Opi Nion

Njëzetenjë viktima të reja nga koronavirusi janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit, ka njoftuar të shtunën (4 shtator) Ministria e Shëndetësisë në Kosovë.

Autoritetet shëndetësore kanë regjistruar edhe 1.278 persona të infektuar me koronavirusin e ri. Shifra është publikuar pas testimit të 10.609 mostrave.

Mjekët kanë konfirmuar si të shëruar nga COVID-19 edhe 1.248 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 122.140. Raste aktive janë 26.534.

Pas