Aktualitet

Koronavirusi/ Sa vaksinime janë kryer në të gjithë Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:26 - 07/05/21 |
Opi Nion

13467 vaksinime kundër COVID-19 janë kryer në 24 orët e fundit në të gjithë Shqipërinë.

Këto shifra janë publikuar në “Twitter” nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Që nga fillimi i fushatës së vaksinimit kundër COVID-19, në vendin tonë janë kryer 585693 vaksinime.

Ditët e fundit në vendin tonë është ulur numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19. Sot ministria e Shëndetësisë njoftoi se 2 persona humbën jetën nga COVID-19, ndërsa u konfirmuan 67 raste të reja./Opinion.al

Pas