Bota

Koronavirusi, rritet numri i viktimave në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 26/11/20 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet me ritme të shpejta në Itali. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 822 persona nga koronavirusi.

Po ashtu, gjatë këtij harku kohor janë regjistruar dhe 29,003 raste të reja nga 232 mijë testime të kryera.

Që nga fillimi i pandemisë, vendin fqinj kanë humbur jetën 52,850 persona, ndërsa numri i të infektuarve shkon në mbi 1.5 milion (1,509,875)./ Opinion.al

Pas