Bota

Koronavirusi/ Rritet numri i viktimave dhe të prekurve në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 27/05/20 |
Opi Nion

COVID-19 vijon të shkaktoj viktima në Itali. Sipas raportimeve të fundit, brenda 24 orëve kanë humbur jetën 117 persona, ndërsa në total në Itali janë regjistruar 33 mijë viktima.

Sot shteti fqinj ka shënuar rritje të numrit të viktimave krahasuar me ditën e djeshme me 78 viktima.

Rritje ka pësuar dhe numri i të infektuarve të rinj ku u shtuan dhe 584 persona të tjerë, pjesa më e madhe e të cilëve vijon të jetë në Lombardi./ Opinion.al

Pas