Aktualitet

Koronavirusi, rritet numri i fëmijëve të prekur nga koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 26/03/20 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve në Shqipëri janë konfirmuar 28 raste të reja me koronavirus, duke e çar numrin në total 174.

Mes të prekurve me koronavirus janë edhe katër fëmijë. Lajmin e ka konfirmuar sot Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik, e cila shton se aktualisht fëmijët janë në gjendje të mirë.

“Nga të prekurit, rezultojnë 4 raste pozitive të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive, janë pa shenja klinike dhe në gjendje të mirë shëndetësore”./ Opinion.al

Pas