Rajoni

Koronavirusi, rëndohet bilanci në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:55 - 20/05/20 |
el ida

Maqedonia e Veriut regjistroi një bilanc negativ në 24 orët të fundit, si pasojë e pandemisë. Shifrat u rritën ndjeshëm për sa i përket viktimave, por dhe të prekurve të rinj me Covid.

Konkretisht, sipas autoriteteve në ditën e fundit janë regjistruar 4 viktima të tjera nga Covid-19 dhe 19 raste të reja kontakti në Shkup, Kumanovë, Prilep, Tetovë e Velesh.

Viktimat janë të moshës 41-73 vjeç, ndërsa që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut regjistrohen 1885 persona të prekur nga koronavirusi dhe 110 viktima./Opinion.al

Pas