Bota

Koronavirusi në Zvicër, 38 persona humbin jetën në brenda 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:23 - 26/03/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të përhapet në të gjithë botë, ndërsa vendet më të prekura aktualisht janë Italia dhe Spanja.

Ndërkohë, koronavirusi është përhapur me ritme te shpejta dhe në Zvicër, ku ka shkaktuar 38 viktima brenda 24 orëve.

Po ashtu, në 24 orët e fundit, numërohen 815 persona të prekur nga virusi vdekjeprurës. Në total numri viktimave në Zvicër është 191, ndërsa janë infektuar 11 712 persona./ Opinion.al

Pas