Kronikë

Koronavirusi në Shqipëri, shënohet një tjetër viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 02/04/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se është shënuar viktima e 16 nga koronavirusi në Shqipëri.

Rovena Daja nga Instituti i Shëndetit Publik, njoftoi se ka ndërruar jetë një pacient 78- vjeçar nga Durrësi, i cili ishte konfirmuar me COVID-19.

Daja sqaroi se 78-vjecari ishte në gjendje të rëndë, dhe ndodhej i intubuar prej 3 ditësh dhe pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor fatkeqësisht nuk arriti të mbijetojë./Opinion.al

Pas