Bota

Koronavirusi në SHBA, mbi 1,6 milionë njerëz të infektuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:58 - 23/05/20 |
Opi Nion

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë luftën me koronavirusin. Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 1260 persona.

Rastet me të infektuar e kanë kaluar shifrën e 1.6 milion njerëz, ndërsa numri i viktimave në total është afërsisht 95,921.

SHBA është vendi i parë në botë për shkak të numrit të të infektuarve dhe viktimave të shkaktuara nga virusi COVID-19./ Opinion.al

Pas