Rajoni

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ Më shumë të shëruar se raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:34 - 02/09/20 |
Al Do

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 145 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Instituti për Shëndet Publik ka njoftuar se 216 pacientë janë shëruar ndërkohë që janë shënuar dy viktima.

Të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se numri i përgjithshëm i viktimave në shtetin fqinj është 606.

Deri tani, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 14,641 janë diagnostikuar me COVID-19 dhe 11,741 janë shëruar. /Opinion.al

Pas