Aktualitet

Koronavirusi/ Meta-Ramës: A nuk ishe ti që premtove shëndetësinë falas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:35 - 10/11/20 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili u shpreh se si presidenti dhe opozita dëshirojnë katastrofë shëndetësore që të vijnë në pushtet.

Meta shkruan në “Facebook” se numri i viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19 po shtohet çdo ditë dhe për këtë arsye duhet të shtohet numri i testimeve.

Meta i kujton Ramës premtimin për shëndetësi falas, ndërsa shton se kryeministri duhet të ndalojë koncesionet dhe PPP korruptive.

“Qytetarët e infektuar po shtohen çdo ditë! Jetët e humbura po shtohen çdo ditë! Shto testimet!  Rimburso pacientët të cilët mjekohen në shtëpi, familjet në nevojë dhe pensionistët e infektuar me COVID-19!  Rrit buxhetin për sistemin shëndetësor! Shto spitalet COVID!  A e di ti sa paguan sot çdo shqiptar për mjekim dhe ilaçe për t’i shpëtuar COVID-19?  ? Mjaft me koncensione dhe PPP korruptive! Mjaft me tendera sekrete për oligarkët.”-shkruan Meta./ Opinion.al

 

Pas