Bota

Koronavirusi/ Liroi masat, rritet numri i të infektuarve në Gjermani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 07/05/20 |
Opi Nion

Pas lehtësimit të masave është rritur numri i të infektuarve nga koronavirusi në Gjermani.

Sipas institutit Robert Koch në 24 orët e fundit u regjistruan 1284 raste të reja me Covid-19, duke çuar numrin total të personave të prekur në 166,091.

Gjithashtu rritjepësoi dhe numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës ku në 24 orë 123 persona humbën betejën me Covid-19, për një total prej 7119 vdekjesh./ Opinion.al

Pas