Bota

Koronavirusi/ Italia publikon bilancin e viktimave në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:05 - 12/06/20 |
Opi Nion

Italia ka publikuar bilancin e viktimave dhe të rasteve të reja të regjistruara në 24 orët e fundit.

Mësohet se 56 persona kanë humbur jetën, ndërsa janë regjistruar 163 raste të reja.

Numri viktimave deri më sot është 34,223 ndërsa të infektuar 236,305. Numri i personave aktivë me Covid-19 është 28,997.

Numri i të shëruarve ka arritur në 173,085. Deri më tani në Itali janë kryer mbi 4,5 milion tampone.

Në strukturat spitalore aktualisht po kurohen 3,893 pacientë dhe 227 po kurohen në repartet e terapisë intesive./ Opinion.al

Pas