Bota

Koronavirusi/ Italia publikon bilancin ditor të viktimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 11/06/20 |
Opi Nion

Italia ka publikuar bilancin ditur të viktimave dhe të rasteve të reja të infektuar me koronavirus.

Sipas të dhënave, bëhet me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 53 viktima e 379 raste të reja.

Brenda 24 orëve është regjistruar një rritje e rasteve pozitive të personave me koronavirus, ndërsa vetëm 4 rajone në pjesën verore e qendrore të vendit nuk kanë shënuar asnjë person të infektuar.

Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur deri më sot në 31 167 e të infektuarit në 236 142. Persona të shëruar nga Covid 19 në Itali janë 171 338 .

Në 24 orët e fundit janë 1399 të shëruar më shumë. Pacientë aktivë me Covid në Itali janë aktualisht 30 637.

Pacientë që po kurohen në struktura spitalore janë 4320, ndërsa 249 janë të shtruar në repartet e terapisë intensive. Deri më sot në Itali janë kryer 4 381 349 tamponë./ Opinion.al

Pas