Bota

Koronavirusi, Gjermania zgjat masat e izolimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:18 - 25/11/20 |
Opi Nion

Pas përkeqësimit të situatës së krijuar nga pandemia COVID-19, kancelarja gjermane, Angela Merkel zhvilloi një takim me krerët e rajoneve, me të cilët vendosi të zgjasë masat për të parandaluar përhapjen e metejshme të koronavirusit.

Sipas asaj që është arritur në këtë takim, shefja e qeverisë gjermane vendosi të zgjasë vijimin e masave të pjesshme të izolimit të paktën deri më 20 dhjetor.

“Rritja eksponenciale e numrit të të infektuarve është thyer, por rastet ditore janë ende të larta dhe për shkak të kësaj situate nuk na lejohet të heqim masat që kishim rënë dakord për në fund të nëntorit”, u shpreh Merkel.

Pas