Rajoni

Koronavirusi/ 93 viktima në 24 orët e fundit në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:53 - 13/04/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

93 persona humbën jetën në 24 orët e fundit në shtetin fqinj, teksa janë konfirmuar 4033 raste të reja me COVID-19.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 301103, ndërkohë 802 janë të intubuar.

Numri më i lartë i vdekjeve për shkak të virusit në një periudhë 24-orëshe u regjistrua 28 Nëntor 2020, kur 121 pacientë vdiqën.

Pas