Rajoni

Koronavirusi/ 865 raste të reja dhe 10 të vdekur në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:42 - 01/11/20 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka shënuar 865 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit.. Po ashtu, janë regjistruar edhe 10 të vdekur dhe 359 të shëruar.

Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik në vendin fqinj i referohen testimit të 2.449 mostrave .

Rastet e reja janë konfirmuar 359 janë në Shkup, Kumanovë 24, Dibër 14, Shtip 12, Prilep 9, Tetovë 34, Strugë 1, Veles 4, Manastir 9, Kavadar 2, Gostivar 4, Gjevgjeli 7, Strumicë 30, Kriva Pallankë 2, Radovish 4, Koçani 32, Probishtip 1, Berovë 2, Vallandovë 3, Vinicë 5, Dellçevë 24,, Sveti Nikole 5, Kërçovë 5 dhe Resnjë 1.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë infektuar me koronanvirus 32436 qytetarë, mes të cilëve 1004 persona kanë humbur jetën./ Opinion.al

Pas