Rajoni

Koronavirusi/ 8 viktima dhe 508 raste të reja në 24 orët e fundit në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:44 - 16/10/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Greqi. Autoritetet shëndetësore në këtë shtet njoftojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 8 persona nga COVID-19.

Po ashtu, sipas të dhënave të autoriteteve, janë konfirmuar dhe 508 raste të reja me koronavirus.

Aktualisht numri i personave të prekur nga COVID-19 në shtetin helen është 24450, ndërsa numri i viktimave është 490. Ndërkohë, bëhet me dije se 81 pacientë trajtohen të intubuar./ Opinion.al

Pas