Rajoni

Koronavirusi/ 63 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:36 - 28/04/21 |
Opi Nion

63 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Greqi, ndërsa janë shënuar 2, 781 raste të reja me koronavirus.

Aktualisht numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 10, 242 humbje jete në shtetin fqinj. 95, 4 % prej të cilëve janë raportuar me sëmundje shoqëruese.

Ndërkohë, numri i personave të shëruar nga Covid-19 ka arritur në 2, 087 pacientë./ Opinion.al

Pas