Rajoni

Koronavirusi/ 51 raste të reja në Maqedoninë e Veriut, 1 viktimë në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:21 - 15/02/21 |
Opi Nion

51 raste të reja dhe 9 viktima, ky është bilanci i koronavirusit në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit. Autoritetet njoftojë se janë shëruar 308 pacientë ndërsa mbeten aktive mbi 6100 raste.

Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarëve në Maqedoninë e Veriut shkon në mbi 97 mijë, dhe i viktimave në 2998. Ndërkaq Kosova njoftoi në 24 orët e fundit janë konfirmuar 178 raste të reja dhe një viktimë nga koronavirusi.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë janë afro 6700 raste aktive. Pas bilancit të sotëm, numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë arrin në mbi 64 mijë, ndërsa i viktimave në 1,545./ Opinion.al

Pas