Rajoni

Koronavirusi/ 50 viktima dhe mbi 1 mijë raste në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:06 - 24/05/21 |
Opi Nion

50 qytetarë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Greqi, teksa janë shënuar 1, 381 raste të reja me koronavirus.

Numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 11, 822, ndërkohë numri i të infektuarve është 391, 181.

Ndërkohë, në intubim janë 563 pacientë me Covid, 61,3% e të cilëve janë burra./ Opinion.al

Pas