Bota

Koronavirusi/ 5 viktima në Greqi, rritet numri i të infektuarve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:35 - 01/09/20 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve me koronavirus në Greqi. Sipas informacioneve, në 24 orët e fundit në shtetin fqinj janë regjistruar 5 viktima dhe 207 raste të reja me COVID-19.

Numri total i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 271. 97. Ndërkohë, bëhet me dije se 38 pacientë janë në intubim.  Mosha mesatare e pacientëve në intubim është 68 vjeç. 10 (26.3%) janë  femra dhe pjesa tjetër meshkuj.

94.7% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje bashkëshoqëruese. Numri i përgjithshëm i rasteve të infeksionit ka shkuar në 10524, ku 55.5% e të cilëve janë meshkuj. Mosha mesatare e tyre është 78 vjeç, shumica prej tyre kishin disa sëmundje bashkëshoqëruese./ Opinion.al

Pas