Rajoni

Koronavirusi/ 32 qytetarë humbin jetën në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 06/09/21 |
Opi Nion

32 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë kryer 2.558 testime për COVID, nga të cilat kanë rezultuar pozitiv 199 qytetarë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 180.243 raste të reja, ndërsa prej tyre 159.365 janë shëruar dhe 5.097 kanë humbur jetën.

Pas