Bota

Koronavirusi/ 30 viktima gjatë 24 orëve në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 25/10/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i rasteve të reja me COVID-19 dhe i viktimave në Itali. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 2.535 infektime të reja.

Po gjatë këtij harku kohor, në këtë shtet kanë humbur jetën 30 qytetarë. Ndërkohë, numri i të shëruarave në orët e fundit është 2626.

Shkalla e pozitivitetit është 1.1%, ndërsa numri i të shtruarve në njësitë e kujdesit intensive ka rënë./ Opinion.al

Pas