Bota

Koronavirusi/ 217 viktima në Itali, rritet numri i rasteve të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 29/10/20 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Itali. Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 217 persona.

Po ashtu, ministria e Shëndetësisë italiane njofton se në harkun kohor të 24 orëve janë konfirmuar 26.831 raste të reja me koronaviruis, nga 201 mijë testime të kryera.

Që nga nisja e pandemisë në Itali janë regjistruar 616 mijë të infektuar dhe mbi 38 mijë viktima./ Opinion.al

Pas