Rajoni

Koronavirusi/ 20 viktima gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 20/10/21 |
Opi Nion

20 qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor, janë regjistruar dhe 487 raste të reja me COVID nga 3.491 teste të kryera. Aktualisht në vendin fqinj janë 5.699 raste aktive me COVID-19.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoni janë regjistruar gjithsej 198.156 raste, prej të cilëve 185.459 janë shëruar, kurse 6.998 kanë ndërruar jetë.

Pas