Bota

Koronavirusi/ 2 viktima në Greqi, rriten rastet e reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:52 - 02/09/20 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktoj viktima në Greqi. Mësohet se në 24 orët janë regjistruar 25 viktima dhe 233 raste të reja.

Sipas autoriteteve, 20 nga rastet e reja janë konstatuar në në pikat kufitare. Në total numri viktimave në shtetin fqinj ka shkuar në 273.

Ndërkohë, 38 pacientë janë të intubuar në shtetin helen nga COVID-19, teksa 154 të tjerë kanë lënë terapinë intensive./ Opinion.al

Pas