Rajoni

Koronavirusi/ 166 raste të reja, regjistrohen viktima në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:34 - 24/10/20 |
Al Do

Në 24 orët e fundit në Kosovë  kanë humbur jetën dy persona nga koronavirusi dhe 55 janë shëruar.

Njoftohet se brenda një dite, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK , janë testuar gjithsej 1,056 mostra, nga të cilat janë konfirmuar 166 raste të reja me Covid-19.

Numri total i rasteve pozitive është 17,757 raste dhe 661 janë rastet fatale kurse numri total i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.034 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.062. /Opinion.al

Pas