Bota

Koronavirusi/ 110 viktima në 24 orët e fundit në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:44 - 24/05/21 |
Opi Nion

Italia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 110 qytetarë nga COVID-19.

Ndërkohë, pas 107 mijë testimesh të kryera, 2490 prej tyre rezultuan pozitive me COVID-19

Lajme të mira vijnë dhe nga spitalet ku vijon ulja e numrit të pacientëve në terapitë intensive dhe pavionet e tjera Covid./ Opinion.al

Pas