Kryesore

Koronavirus/ Rriten rastet e reja në Kosovë, shënohet vetëm 1 viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:17 - 18/05/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar një rritje të lehtë të rasteve të reja infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit.

Njoftohet se janë shënuar 64 persona të infektuar, 39 raste më shumë se një ditë më parë, ku u shënuan vetëm 25 infektime.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 12 raste, Ferizaj 9 raste, Skenderaj 7 raste, Mitrovicë 6 raste, Prizren 5 raste, Deçan 3 raste, Gjakovë 3 raste, Istog 3 raste, Klinë 3 raste, Malishevë 2 raste, Obiliq 2 raste, Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Drenas, Fushë-Kosovë, Gjilan, Kamenicë, Pejë, Shtime dhe Suharekë.

Nga krahu tjetër nuk e ka fituar betejën me virusin 1 qytetar nga Gjilani. Ndërsa lajmi i mirë është, se të shëruarit janë 409.

Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rasti i vdekjes është nga komuna: Gjilan 1 rast (72 vjeç)./Opinion.al

Pas