Rajoni

Koronavirus/ Kosova regjistron 23 raste pozitive dhe 1 viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:41 - 27/05/21 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit Kosova ka regjistruar 23 raste pozitive nga ekzaminimi i 2.460 testeve të dyshuara me koronavirus.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 5 raste, Pejë 3 raste, Ferizaj 2 raste, Leposaviq 2 raste, Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Gjakovë, Gjilan, Istog, Klinë, Mitrovicë, Obiliq, Prizren dhe Viti.

Nga ana tjetër bëhet me dije se është raportuar vetëm 1 person i cili nuk ia ka dal dot të luftonte COVID-19 dhe ka ndërruar jetë.

Numri total i rasteve pozitive është 107.336 raste nga 602.319 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.242 raste të vdekjes.

Pas