Kronikë

Korçë/Banesa përfshihet nga flakët, humb jetën 65-vjeçari, plagosen tre të tjerë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 18/10/21 |
el ida

1 person ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur si pasojë e flakëve që kanë përfshirë një banesë në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 12, në vendin e quajtur “Çezma e Amzës”, ndërsa nuk dihen ende shkaqet e zjarrit.

Viktima është 65-vjeçari Vasil Dolani, i cili nuk ka mundur të dalë nga banesa. Në kohën e zjarrit në shtëpi kanë qenë 4 persona, por tre prej tyre kanë arritur të dalin në kohë./Opinion.al

Pas