Kryesore

Konventa e LSI, miratohet ndryshimi i emrit, vulës dhe statutit të partisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:38 - 25/07/22 |
Opi Nion

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur sot Konventën Kombëtare. Gjatë kësaj Konvente janë votuar edhe ndryshimet e statutit të parisë.

Silva Caka lexoi para të pranishmëve ndryshimet statutore ku një prej tyre është edhe ndryshimi i emrit të partisë.

Jam këtu për tu njohur me disa ndryshime në statutin e LSI. Konventa Kombëtare e LSI bazuar në nenin 11.7 të statutit të saj propozon:

Konventa ka të drejtën e ndryshmit të emrit dhe vulës së parisë.

Ka të drejtën e ndryshimit të strukturave të përkohshme”, tha Caka.

Emri i ri është votuar në Konventën Kombëtare të kësaj force politike që po mbahet në Pallatin e Kongreseve.

Pas