Kronikë

Kontrollet te ‘5 Maji’, gjenden pajisje kompjuterike e grirëse kanabisi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:17 - 16/05/21 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka zhvilluar operacion në lagjen “5 Maji”, në Tiranë, në zonën ku pak ditë më parë u vra 27-vjeçari Mehmet Qema, ku ka arrestuar dy persona.

Një 22-vjeçar në Tiranë dhe një punonjës i OSHEE janë vënë në pranga ditën e sotme.  Autoritetet sqarojnë se në pranga kanë rënë 22-vjeçari Kistjan Peçi dhe 34-vjeçari, Evis Zeneli.

Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasit Kristjan Peçi, 22-vjeç, dhe Evis Zeneli, 34-vjeç, pasi gjatë kontrollit në një banesë në lagjen “5 Maji’, policia gjeti disa servera kompjuterikë dhe një lidhje të jashtëligjshme të energjisë elektrike.

Gjatë kontrollit në banesë u gjet dhe një pajisje grirëse kanabisi, si dhe municion luftarak.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve K. P., 22 vjeç dhe E. Z., 34 vjeç, sepse me datë 14.05.2021, në rrugën “5-Maj”, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e marrë me qera nga K. P., iu gjet dhe iu sekustruan në cilësinë e provës materiale, disa pajisje njësie kompjuterike, dy grirese të lëndëve e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sativa, municion luftarak, si dhe iu kostatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Ndërsa shtetasi E. Z., duke qenë faturues i energjisë elektrike, dyshohet se ka shpërdoruar detyrën”, thuhet në njoftimin e policisë./Opinion.al

Pas