Aktualitet

Konsultim për Presidentin e ri, Rama: E kam thënë kur PD kishte kryetar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 30/12/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, në konferencën e fundvitit u pyet nga gazetarët edhe për zgjedhjen e presidentit të ri dhe se a do të kishte bashkëpunim me opozitën për një emër konsensual.

 Kreu i qeverisë u përgjigj me ironi duke thënë se këtë e tha kur partia kishte kryetar, ndërsa sot nuk di se më kë duhet të flasë

 “Këtë e kam deklaruar kur opozita kishte kryetrar, sot mbetet në parim po, po të shohim me këtë të flasim. Për momentin nuk kemi me ke flasim”, tha Rama./Opinion.al

Pas